داستان وردپرس و من

برای اولین بار دنبال ساختن یه وب‌سایت بودم. چند وقتی بود با وردپرس آشنا شده بودم و مدتی باهاش ور رفتم. محیطش به نظر گیج کننده میومد. برای همین توی نت دنبال یه مدیریت محتوای دیگه گشتم. بعضی از اون سیستم‌های مدیریت محتوا توی سایتهاشون زرق و برق زیادی داشتن و آدم رو جذب می‌کرد. مدتی با یکی از اون سیستم‌ها کار کردم. روزهای اول جالب بود برام. کم کم که بیشتر وارد شدم و بیشتر ازش فهمیدم، دیدم که بعضی افزونه‌ها یا سفارشی سازی ها و قالب‌ها براش پیدا نمیشه. مثلا هرچی دنبال قالب یا افزونه‌ای برای اون میگشتم، همش توی نتایج گوگل قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس رو بالا می‌آورد.

Wordpress Icon

دیگه کم کم داشتم به انتخابم شک می‌کردم و فهمیدم که گول ظاهر رو خوردم. با دیدن انجمن‌های بحث و گفت و گوی وردپرس، دیگه کم کم مطمئن شدم که کار با وردپرس می‌تونه خیلی آسون‌تر باشه و پشتیبانیش خیلی بیشتره و بهتره.

تا اینکه بالاخره وارد جهان وردپرس شدم. تقریبا هر امکانات و طرح‌هایی که می‌خواستم به سادگی توی چند دقیقه پیدا می‌کردم. تا امروز هم مورد خاصی نبوده که نشه انجام داد. و من دیگه واقعا عاشق وردپرس شده بودم و این بار دیگه مطمئن شده بودم که انتخابم به هیچ وجه اشتباه نبوده.

درباره وردپرس

در حقیقت وردپرس به نظر من برخواسته از یک حس انسان دوستی بود. چیزی که متیو مولنوگ و همکارانش تصمیم گرفتند این بود که به جای عرضه یک پلتفرم پولی، یک پلتفرم رایگان ارایه دهند و امکان استفاده از آن را بدون هیچ (واقعا هیچ) هزینه‌ای فراهم برای همه فراهم کنند. چیزی که امروزه بالای 25 درصد وب‌سایت‌های جهان از وردپرس قدرت می‌گیرن.

حقیقتش راز موفقیت و رشد بسیار زیاد اون رو در حالی که رقبای خوبی هم مثل جوملا داشت نمیدونم. ولی چیزی که الان می‌بینیم اینه که پرچم دار ساخت وب سایت در جهان همین وردپرس هست که با شعار «ساخت وب سایت در پنج دقیقه» روز به روز قوی تر  و گسترده تر هم میشه.

جالبه که وردپرس به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای هزاران و چه بسا صدها هزار نفر موقعیت شغلی ایجاد کرده و منبع درآمد اول یا دوم خیلی ها از همین وردپرسه. در این بین خود شرکت «اتوماتیک» که صاحب وردپرس هم هست، مثل بقیه با ارایه خدمات جانبی از این پلتفرم کسب درآمد می‌کنه.

توضیح درباره وردپرس چیزی نیست که بشود در یک پست درباره همه چیز آن حرف زد. بنابراین سعی می‌کنم در آینده بیشتر در این باره بنویسم و جنبه‌ها و داستان‌هایی دیگه اون رو با زبانی ساده براتون بنویسم. منتظر قسمت دوم این داستان باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *