بررسی بازاریابی شبکه‌ای و نظرات کسی که تجربه کرده است

خیلی وقت است فرصت نکرده ام این وبلاگ را آپدیت کنم. حالا فرصت که چه عرض کنم، الکی همیشه وقت کم میاریم! امشب با یک سوال درباره بازاریابی شبکه ای می خواهم نظر شما را نیز در این باره جویا شوم. آیا با بازاریابی شبکه ای موافقید؟
مدتی است که برخی شرکتها مجوز فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای کسب کرده اند اما سوال اساسی در این زمینه این است که آیا به فکر تمام جوانب در هنگام دادن مجوز بوده اند؟
به نظر من نه! در نظر بگیرید که این کار با توجه به اینکه به صورت اینترنتی می باشد درصد بسیار بالایی از کاربرانش را دانشجوها تشکیل خواهند داد که با خریدهای اینترنتی آشنایی بهتری نسبت به بقیه دارند و بسیار مهمتر از آن اینکه از انرژی و انگیزه بیشتری نیز برخوردارند.


خودم شاهد این فعالیتها از نزدیک بوده ام و دیده ام که چه تاثیر مخربی بر محیطهای آموزشی دارد. حالا نکته مهم این است که متاسفانه امکان موفقیت در این کار به نظر من کمتر از ده و یا حتی پنج درصد است. و حتی در صورت موفقیت نیز باید بسیاری عوامل دست به دست هم بدهد تا فروپاشی رخ ندهد!
حالا بعضی میگویند قرار نیست دانشجو تمام وقت خود را صرف این قضیه کند، ولی اکثر قریب به اتفاق افرادی که در این کار هستند باور دارند که برای رسیدن به موفقیت و قرار گرفتن در میان آن ده درصدی که گفتم باید یکی را انتخاب کرد، بازاریابی شبکه ای و یا تحصیل!
حالا آیا عاقلانه است که با این احتمال پایین دست به چنین کاری زد و هم این طرف را از دست داد و هم آن طرف؟
امیدوارم با آگاهی تمام تصمیم بگیرید و درگیر تبلیغات مصنوعی این کار نشوید. اگر کاری ساده بود و آسان مطمئن باشید کل کشورهای خارجی تمام تجارتهای دیگر را رها و وارد این کار می شدند. در ضمن هرچند این کار در بسیاری کشورها رواج دارد ولی شرایط آن نباید به سادگی با داخل کشور مقایسه شود.
این کار در نگاه اول هل دادن دیگران به سمت موفقیت برای موفقیت خود به نظر می رسد، ولی در واقع پا گذاشتن روی شانه دیگران و فشار آوردن به آنهاست برای بالا بردن خود. چون قبول کنیم یا نه، کالای باکیفیتی که همپای قیمتش باشد در این شبکه عرضه نمی شود و با قیمتهای گران سعی در سوءاستفاده از بازار گرم می شود.
لطفا از تجربه چندماهه من بهره ببرید و تصمیم درست را بگیرید.
سپاس از شما عزیزانی که وقت گذاشتید و بازاریابی شبکه ای را با من مرور کردید. لطفا از بخش دیدگاههای زیر نظرات خودتون رو با من درباره این نوع از کارهای شبکه ای در میان بگذارید.

2 دیدگاه در “بررسی بازاریابی شبکه‌ای و نظرات کسی که تجربه کرده است”

 1. احسنت، متن در عین مختصر بودن اطلاعات کامل و جامعی در مورد موضوع میده. خوشحالم که وارد این بازی نشدم

  1. سلام ، من به تموم شرکت های بازاریابی شبکه ای و حتی چند شرکت هرمی در کشورهای مختلف درخواست عضویت و همکاری دادم

   نمی دونم چرا تا الان موافقت نکردند با درخواست همکاری ام ؟! 

   الان واقعا افسردگی گرفتم

   یه دختره هست که من فکر می کنم که عاشقمه ولی اون ازم بدش میاد … 

   یه بار ساعت سه صبح خیلی سر این قضیه بهم فشار روحی اومد ، با عشقم تماس گرفتم و اونم خیلی منطقی جوابمو داد با اینکه فکر کنم مزاحم خوابش شده بودم و بعدش یه کتک مفصل از پدر و داداش هاش خورد البته …

   می دونید بهم چی گفت ؟! 

   بهم گفت آخه مجید نفهم کثافط ، تو اونقدر خنگ و تنها و بدبخت و گیج هستی که واقعا باعث عذاب یه گروه میشی و به معنای تمام یه نابودگر واقعی هستی … 

   تا الان اینقد باهام عاشقانه حرف نزده بود … این هم از برکت نتورک مارکتینگ دارم … 

   ضمنا به حرف های عشقم سه سال فکر کردم ، ولی تو وجودم احساس می کنم که من یه نابغه هستم …

   حالا نشد امشب دوباره با عشقم تماس می گیرم و به بهانه اینکه کسی نتونسته تا الان پرزنتم کنه صداشو بشنوم … امیدوارم با بچه اش یه موقع بی خواب نشه … 

   آخه من بچه که بودم چون همه بهم ایمان داشتند تو پست دروازه بانی بازی می کردم ، نمی دونم آخه چی شد اونهمه اعتماد بقیه کجا رفت ؟؟؟؟ 

   لطفا اگر کسی یه شرکت بازاریابی شبکه ای سراغ داره من رو پیش مدیرش تعریف کنه … به خدا آرزو دارم یه روز خوش داشته باشم تو زندگیم 

   فدای همه شما 

   راستی این درخواست فقط یک سال اعتبار داره و اگر نشد می خوام برم سمت درخواست دادن به شرکت هایی مثل ناسا و ام آی ۶ و اگر بابک زنجانی دستگیر شد برم پنتاگون تا به میهن عزیزم ایران همیشه خوبم کمک کنم … 

   اینم آدرس ایمیلم هستش : 

   Be bin ba kia shodam 70 [email protected] .yahoo/httnpt.coom

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *